tez ve makale yazmak hiç bu kadar kolay olmamıştı !22 Mayıs 2013 tarihinde Prof. Dr. Ümit Doğay Arınç Kültür Merkezi'nde "Tez ve Makale Yazmak Bu kadar Kolay Olmamıştı-EndNote" konulu eğitim semineri düzenlendi. Seminere Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali Çelik, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Maraş, Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Zeki Arı,  Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mustafa Tepeci ve 249 öğretim elamanımız katıldı. 

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali Çelik, tez/makale yazma, atıf yapma, referans listeleri oluşturma ve farklı dergi formatlarına göre düzenleme gibi birçok özelliği olan EndNote yazılımının öğretim elamanlarımızca etkin kullanılmasının, yayın sayılarının artırılmasında yardımcı olacağını ifade ederek, bu seminerin düzenlenmesindeki katkılarından dolayı Resaerchsoftware Yöneticisi Hakan Uyar'a ve yoğun katılımdan dolayı öğretim elamanlarımıza teşekkür etti.

Kütüphane Koordinatörümüz Prof. Dr. Ramazan Gökbunar da katılımcılara iki konuda bilgi vererek, iThenticate tarafından oluşturulan rapordaki % benzerlik ifadesinin, tek başına bir değerlendirme sunmadığını, raporun ilgili kişi/kişiler tarafından incelenerek bir kanaate varılması gerektiğini; yüksek % benzerlik gösteren raporlarda şüphe derecesi artmakla birlikte, %5 çıkan bir çalışmanın intihal içerebileceği gibi %25'lik başka bir çalışmada intihal olmayabileceğini; program lisansına öğrenci ödev taramalarının dahil olmadığını, öğretim elamanlarımızın h-indekslerine WOS'tan ziyade Incites'ten  daha kolay ulaşabileceklerini  söyledi.

Seminere konuşmacı olarak katılan Hakan Uyar, üniversite ve üniversite hastanelerinin yanı sıra kütüphaneler, teknoloji enstitüleri, kamu kuruluşları ve ilaç firmaları gibi geniş bir kullanıcı yelpazesine sahip olan yazılımın, bireysel araştırmacılar tarafından da tercih edildiğine dikkat çekti. Sunum esnasında katılımcıların sorularını uygulamalı olarak yanıtlayan Uyar, Endnote'un makale yazım sürecinde 5.000'in üzerinde dergi formatı ile metin içi atıflar ve referans listeleri oluşturabileceğini dile getirerek, "Endnote ile kolay ve hızlı atıf yapabilir, şekil ve tablolar ekleyebilir, hatasız ve hızlı bir şekilde referans, şekil, tablo oluşturabilirsiniz" dedi.


   

   


  • Veri Tabanına Uzaktan Erişim
  • Kitap İstek Hazırlama Formu
  • Kataloglar
  • Ücretsiz Tarama Hizmeti
  • Akıllı Sistem(RFID)
  • Kitap Yıkama Hizmeti
  • Akademik Arama Motorları
  • Cep Kütüphanem
  • Kütüphanelerarası Ödünç Verme Hizmeti
Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik