ıncities akademik ve bilimsel performans değerlendirmesi çalıştayı 2 gerçekleşti

Incites Veri Tabanlarının Kullanımı ve Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Akademik Performans Değerlendirmesi konulu Çalıştay 02.11.2012 tarihinde Süleyman Demirel Kültür Merkezin de gerçekleştirildi.

Çalıştaya CBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süheyla Sürücüoğlu, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Yüksel, Tıp Fakültesi Dekan yardımcısı Doç. Dr. Necip Kutlu, Kütüphane Koordinatörü Prof. Dr. Ramazan Gökbunar ile geniş bir akademisyen kitlesi katıldı.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Yükselin yaptığı açılış konuşmasında, "Uluslararası ortamda bilimsel yayın performansımızı hem kişisel hem de kurumsal anlamda artırmamız gerekiyor. Bunun için bizi gözetleyen, gösterebilen ve ölçekleyen uygulamalara ihtiyacımız bulunmaktadır. Bu uygulamalardan biride InCites.   InCites bize özelleştirilmiş raporlar oluşturmamız için karşılaştırmalı veri setlerini tek bir yerden sunar. Araştırmalarda kurumunuzun yerini ve araştırma performansınızı görüntülemenize yardımcı olur. Mevlana bir sözünde "Bildiğin karşındakinin anlayabildiği kadardır" der. Eğer karşımızdaki bizim ne yaptığımızı hangi kalitede yaptığımızı ve değerimizin ne olduğunu bilmez ise açıkçası bizimde bir değerimiz yoktur. Toplantının hazırlığı aşamasında destekleyen ve yüreklendiren Prof. Dr. Süheyla Sürücüoğlu'na, katkılarından dolayı Prof. Dr. Ramazan Gökbunar'a programın hazırlanmasında destekleri için Doç. Dr. Necip Kutlu'ya çok teşekkür ederek, toplantı sonuçlarının kendimize ve kurumumuza pozitif anlamda bilimsel performansımızı artırabilecek bilgi sağlayacaktır." dedi.

Prof. Dr. Ramazan Gökbunar ise yaptığı konuşmada "Bu sene en önemli faaliyetimizden biri Bilgi işlem Daire Başkanlığı ile beraber çalışarak gerçekleştirilen proxy ile veri tabanlarına ulaşımın sağlanmasıdır "dedi ve ardından yapılan bu hizmetlere ilave olarak Üniversitemiz web sayfasında yer alan "Kütüphane" bölümünün verimli kullanımı ile abone olunan veri tabanlarının detaylı açıklamasını yaptı

Metin TUNÇ Mikro Bilgi A.Ş. Direktörü "Türkiye Üniversitelerinde Mevcut Akademik Değerlendirme Teknikleri, Değişen Dünyada Yeni Değerlendirme Teknikleri, Akademik Performans Değerlendirmelerinde, Thomson Reuters InCites Çözümleri, Araştırmacı, Bölüm ve Üniversite Performans Değerlendirmesi" konularında ki sunumlarını gerçekleştirildi.

Fotoğraf Galerisi İçin Tıklayınız..

  • Veri Tabanına Uzaktan Erişim
  • Kitap İstek Hazırlama Formu
  • Kataloglar
  • Ücretsiz Tarama Hizmeti
  • Akıllı Sistem(RFID)
  • Kitap Yıkama Hizmeti
  • Akademik Arama Motorları
  • Cep Kütüphanem
  • Kütüphanelerarası Ödünç Verme Hizmeti
Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik