3 MİLYON ÜCRETSİZ E-KİTAP

ÜCRETSİZ e-KİTAPLAR


Project Gutenberg

Project Gutenberg

Kültürel eserleri dijital ortama aktarmak, arşivlemek ve dağıtmak amacıyla gönüllüler tarafından yürütülen bir çalışmadır.
Google Books Telif haklarının dışındaki kitaplar çevrimiçi olarak incelenebilir ve bunlardan kamu kullanımına açık olanlar indirilebilir ve kaydedilebilir.
HathiTrust 10 milyonun üzerinde dijital cilt içeren US araştırma kütüphanelerinin ortak bir deposu. Tümüne ücretsiz erişim yoktur, ancak 2,5 milyonun üzerinde kamu kullanımına açılmış dijital eser indirilebilir.
ipl2 (Internet Public Library) 45000+ tam metin eserler, romanlar ve kurgusal olmayan çevrimiçi referans eserler. Taramayı kolaylaştırmak için koleksiyonlar konulara göre sınıflandırılmıştır, aynı zamanda bütün koleksiyonlar taranabilir.
Online Books Page Pensilvanya Üniversitesi’nin kütüphanesi tarafından güncellenen, internet üzerinden ücretsiz okunabilen 1 milyon e-kitabın düzenli olarak güncellenen bir listesi.
Open Library İnternet Arşivinin bir projesi, 20 milyon kitabın kaydını ve 1.7 milyon taranmış kitaba erişimi sağlamaktadır. Arama sadece e-kitaplarla sınırlıdır.
National Academies Press US Ulusal Bilimler Akademisi, Ulusal Mühendislik Akademisi, Tıp ve Ulusal Araştırmalar Konseyi Enstitüsünden 4000'in üzerinde başlık indirilebilir. Ücretsiz PDF'ler sadece NAP sitesinden kullanılabilir ve telif hakları yasalarına tabi kalır.
InTech Bilim, Teknoloji ve Tıp alanlarını kapsayan, 2000'den fazla kitap ve derginin multidisipliner açık erişim yayıncısı.
American Memory Bu tarihsel koleksiyon çeşitli konu alanlarında 1500 adet 19. yüzyıl Amerikan e-kitabı içerir.
DOAB: Directory of Open Access Books Bir kaç üniversitenin yayınını içeren 35 yayıncıdan 1265 akademik hakemli kitabı içerir.
Making of America (Michigan University) Amerikan sosyal tarihini içeren dijital kütüphanede, yaklaşık olarak 1850-1877 yıllarından yaklaşık olarak 1600 dijital kitap bulunmaktadır.
Questia 5000'in üzerinde klasik ve nadir kitap ücretsiz olarak çevrimiçi okunabilir.
University of California Press UCP’s Scholarship Editions’dan 500’ün üzerindeki başlık kamu kullanımına açıktır. Bu başlıklar sanat, fen, tarih, müzik, din ve roman içeriklidir.
bookboon.com Disiplinlere göre kategorilenmiş 1000 ücretsiz e-kitap.
bartleby Shakespare de dahil olmak üzere bir çok klasik edebi eserin tam metni.
Oxford Text Archive Arşiv çeşitli dillerdeki binlerce elektronik metni ve dilbilimsel külliyatları kapsar. Özgün yazarların eserlerinin çevrimiçi sürümlerini, standart referans çalışmalarını ve çeşitli dil külliyatlarının içerir.
Blake Archive Bu arşiv William Blake'in "illuminated books" un elekktronik kopyalarının yanı sıra ona ait bir çok resim, tablo ve el yazması eserleri kapsamaktadır.
CARRIE İtalya'da Avrupa Üniversitesi Enstitüsünün ev sahipliğini yaptığı bu tam metin elektronik kütüphane dijital ortama aktarılmış asıl dökümanların yanı sıra tarih ekitaplarını da içermektedir.
Film Studies for Free Film çalışmaları ile ilgili erişime açık e-kitapların bir listesi.
From the Archives (Guggenheim) Guggenheim'den olan bu sitede, Francis Bacon ve Kandinsky gibi ressamların sergilerinin yanı sıra akımların ve temaların bulunduğu 65 adet ücretsiz sergi katalogu vardır.
Gallica Shakespare de dahil olmak üzere bir çok klasik edebi eserin tam metni.
HSRC Press Sosyal bilimlerde Güney Afrika açık erişim yayıncısı. Basın, İnsan Bilimleri Araştıma Konseyi'nin araştırma verilerini ve dışarıdan yazılmış eserleri yayınlar. Bir çok başlığı indirmek ücretsizdir.
Literature Project Tam metin kitapların, şiirlerin, tiyatroların ve demeçlerin koleksiyonu.
Making of America (Cornell University) Amerikan sosyal tarihini içeren dijital kütüphanede, 19. yüzyıla ait, çoğunlukla serilerde odaklanmış, 267 dijital kitap bulunmaktadır.
ManyBooks Klasik metinler farklı tür e-kitap okuyucularını kapsayacak şekilde çeşitli formatlarda indirilebilir. Yeni başlıklar düzenli olarak eklenir ve bir RSS yeni eklemeler için kullanılır.
Open Book Publishers Beşeri ve Sosyal Bilimlerde bağımsız bir akademik yayıncı. Kitapların çoğu ücretsiz online okuma için kullanılabilir.
Page by Page Books Kamu kullanımına açık olan e-kitapların çevrimiçi okunmasını ve web sayfalarının bir dizi halinde sunulmasını sağlar. Böylelikle istenilen sayfalar işaretlenebilir.
Penn State Romance Studies Dillerin, edebiyatların ve Latin Dillerinin kültürlerinin hakemli monografi serilerine açık erişim.
Perseus Digital Library Aranabilir ve gözatılabilir bir e-kitap koleksiyonu. En büyük koleksiyonları klasikler ve 19. yüzyıl Amerikan çalışmalarıdır. Diğer koleksiyonlar Arapça, Alman ve Rönesans materyalleridir.
Society of Antiquities of Scotland Konferans faaliyetlerinin yanı sıra, bu site baskısı tükenmiş arkeolojik monografi serilerine erişimi sağlamaktadır.
Botanicus Missouri Botanik Bahçesi Kütüphanesinden tarihi botanik edebiyatına ücretsiz erişim portalı. Hali hazırda, RSS beslemesi ile son eklemelere ulaşılabilinen 1000'in üzerinde başlık (kitap ve dergi) içerir. Görüntüler ticari olmayan kullanımlar için ücretsizdir.
FreeBooks4Doctors Bu site 360 adet ücretsiz tıbbi kitaba erişimi sağlamaktadır.
NCBI Bookshelf Ulusal Biyoteknoloji Bilgileri Merkezi'nin kitaplık sitesi, yaşam bilimleri ve sağlık hizmtleri hakkında kitap ve belgelere ücretsiz erişimi sağlamaktadır.
O'Reilly Open Books Project Bilgisayar biliminde ücretsiz e-kitaplar koleksiyonu.
Chicago University Press free monthly ebook Chicago Üniversitesi Press'den her ay ücretsiz kullanılabilen farklı bir e-kitaptır.
Cornell University Library Historical Monographs Collection Telif hakkı süresi dolmuş farklı disiplinlerden seçilen monografilerden oluşan bir koleksiyon.
E-Books Directory Ücretsiz indirilebilen e-kitapların, belgelerin ve ders notlarının gelişen bir listesi. Konuya göre arama yapmak ve güncel ekleri ya da popüler başlıkları görmek mümkündür.
ebooks@Adelaide Edebiyat, felsefe, bilim, din ve tarih içeren klasik eserlerin koleksiyonu. Not: Bunlar baskı kopyalarını sıralama girişimi olmadan, yeni basım olarak yayınlanmıştır.
Global Text Project Bir kreatif ortak lisans ile kullanılabilen ticaret, programlama, eğitim, sağlık, fen ve sosyal bilimler alanındaki lisans e-derskitaplarının bir koleksiyonu.
Internet Archive Text Archive Çok çeşitli romanlar, popüler kitaplar, çocuk kitapları, tarihsel metinler ve akademik kitaplar içerir.
OAPEN Library (Open Access Publishing in European Networks) Avrupalı yayıncılardan PDF şeklinde belgeler olarak ücretsiz kullanılabilen, çeşitli dillerde 860+ başlık içeren birçok disiplinle hitap eden açık erişim kütüphanesidir. OAPEN-UK JISC e-kitap projesi kapsamında İngiltere (UK) yayıncılarından 30 başlık bulunmaktadır.
Ohio State University Press Özellikle edebiyat ve tarih alanlarında çeşitli bilimsel metinlere açık erişim sunar.
University of Pittsburgh Press 750'nin üzerinde monografinin birçok disipline hitap eden koleksiyonları açık erişimde kullanılabilir.
Wikibooks Herkes tarafından düzenlenebilen birçok disipline hitap eden açık içerikli ders kitaplarıdır. Birçok kitap tamamlanmamıştır. Ancak bu nitelikli kitaplar wikibooks’un en kaliteli kitaplarını temsil ettiği toplum tarafından kabul görmektedir.
Fen-Matematik
http://en.bookfi.org/
  http://libgen.org/

 

ProQuest Dissertations
  • Veri Tabanına Uzaktan Erişim
  • Kitap İstek Hazırlama Formu
  • Kataloglar
  • Ücretsiz Tarama Hizmeti
  • Akıllı Sistem(RFID)
  • Kitap Yıkama Hizmeti
  • Akademik Arama Motorları
  • Cep Kütüphanem
  • Kütüphanelerarası Ödünç Verme Hizmeti
Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik